Nebati,Genel Başkan Yardımcısı
15 Nisan 2014 Salı Saat 10:24
Ak Parti'de Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel başkan yardımcılığına seçilen hemşerimiz Nureddin Nebati beyi kutluyoruz. Viranşehir Haber Portalı olarak Yeni görevinde başarılar diliyoruz
Yerel seçimler dolayısıyla AK Parti'nin üst kademsinde bulunan yöneticilerin belediye başkanlıklarına seçilmesi nedeniyle bazı boşalmalar oluşmuştu. Bu boşalmalardan ötürü yeni atamalar yapıldı.  Buna göre hemşerimiz Nurettin Nebati, İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Diğer atamalar ise şöyle oluştu. Abdülhamit Gül ise Mahalli Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı.

 

Daha önce İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Ahmet Edip Uğur, Mahalli Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini ise Menderes Türel yapıyordu.

Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

Nureddin NEBATİ kimdir.

 
Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine'dir.

 Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti Üyeliği devam etmektedir.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.