Viranşehir'de Hafızlık Töreni
18 Mayıs 2012 Cuma Saat 16:41
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yatılı Kur'an Kursu'ndan mezun olan hafizelere düzenlenen programda hafızlık tacı takıldı.


Viranşehir yatılı Kur'an Kursu'ndan mezun olan hafizelere düzenlenen programda hafızlık tacı takıldı.


Viranşehir müftülüğüne bağlı Rahime Hatun, Kur'an Kursu'ndan mezun olan hafızlara taç giydirildi.

Viranşehir Belediye Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan programın açılış konuşmasını yapan ilçe Müftüsü Abdurrakıp Aslan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hafızlığın önemini anlatan bir konuşma yaptı. Hiç bir yerde haset yapılmaz ancak iki yerde iki kişiye gıpta edebilir birincisi Allah'ın ona öğrettiği Kur'an-i Kerimi gece gündüz okumaktır hafızlar gibi. İkincisi ise cenabı Allah kendisine verdiği malı Allah yolunda sarf etmektir. Öğrendiklerini hayatta tatbik etmektir. Kur'an dostu olan Allah'ın da dostudur. Biz de Allah dostu kardeşlerimizi taçlandıralım istedik." dedi.

Kur'an kursunda hafızlığını tamamlayan 13 örenciye vaize tarafından taçları takılarak ve çeyrek altın hediye edildi. Ayrıca programda Kur'an kursunda okuyan kızlar arasında Kur'an-i Kerim güzel okuma yarışmasında Şanlıurfa il birincisi olan Viranşehir'den Remziye İlgiz'e de taç giydirilerek çeyrek altın hediye edildi.

İLKHA

Kaynak: http://www.haberdiyarbakir.com/viransehirde-13-hafize-tac-takti-51374h/#ixzz1vEE9lTN2