Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Viranşehir
Viranşehir Belediyesi'nden 628 Asker Ailesine Nakdi Yardım
16 Ağustos 2017 Çarşamba Saat 14:49
Viranşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 628 asker ailesine nakdi yardımda bulunma kararı aldı.

Viranşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 628 asker ailesine nakdi yardımda bulunma kararı aldı. Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Viranşehir Belediyesi, bir ilki gerçekleştirerek, ihtiyaç sahibi 628 asker ailesine Kurban bayramı öncesi 81.630 Bin TL nakdi yardımda bulunacak. Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, zorunlu askerlik hizmetini yerine getiren 628 ihtiyaç sahibi er ve erbaşın ailesine bir defaya mahsus nakdi yardım yapılacağını bildirdi.

Asker ailelerinin, evlatları veya eşleri askere gittikten sonra çeşitli sorunlarla baş etmek zorunda kaldığını, zor şartlar altında geçimlerini sağladıklarını aktaran Çimşit, ihtiyaç sahibi ailelerin, evlatları veya eşlerinin vatani hizmeti boyunca evlat özleminin yanında düzenli gelirden de mahrum kaldıklarını belirtti. Bu durumun askerlerin motivasyonunu da etkilediğine dikkati çeken Çimşit, şunları kaydetti:

Viranşehir’de bir ilki gerçekleştirerek yaklaşan Kurban Bayramı önce Asker Ailelerimizi sevindirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Daha önce tespit edilen vatan evlatlarımızın evli ise resmi nikahlı eşine, bekar ise anne veya babasına, askerlerimizin eksikliklerini hissettirmemek ve muhtaç asker ailelerinin maddi durumunu iyileştirmek amacıyla aldığımız meclis kararıyla Kurban Bayramı öncesi bir defaya mahsus 628 ailemize aile başı 130 TL olmak üzere, toplamda 81.630 Bin TL yardımda bulunuyoruz. Asker ailelerimiz, Bayram öncesi T.C kimlik numaralarına göre paralarını Halk Bankasından alabilirler.

Bu yazı toplam 262 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR