Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sistemi Gecikmiş Bir Sistem
04 Şubat 2017 Cumartesi Saat 16:54
Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı tecrübeli siyasetçi ve Hukukçu Av. Mustafa Kuran, Anayasa değişikliğinde Evet oyunu kullanacaklarını söyledi.

Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran, Türkiyenin istikrarı için referandumda EVET diyeceklerini ve halkın da referandumda evet oyunu kullanması için bilinçlendirme çalışmalarını başlattıklarını söyledi.  Mecliste geçen 18 maddenin ülkemizin geleceğini ne kadar önemli olduğunu kitle iletişim araçları  vasıtasıyla halka anlattıklarını gerektiği zaman sahaya inerek de bu kutsal davaya hizmet edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sitemi Türkiye için gecikmiş bir sistem olduğunu vurgulayan Kuran, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihinde ilk defa yapılan bu büyük hizmetleriyle Türkiye’yi Dünyanın sayılı ülkesi haline getirmiştir. Dünyanın sayılı ülkesi yani tabiri caizse süper lig ülkesi olan Türkiye artık mevcut sistemle yönetilmediğini akl-ı selim insanlar biliyor. Mesele Erdoğan meselesi değil fotoğrafa büyük bakmak lazım dedi.  

Av. Kuran, Cumhurbaşkanlığı sisteminin daha önce Demirel, Türkeş, Özal tarafından da dile getirildiğini ama kendi dönemlerindeki koalisyon hükümetlerinin buna izin vermediklerini ifade ederek bu gün tek parti iktidarında MHP’nin de devletin bekası için bu anayasa değişikliğine destek vermiştir, dedi.

Güçlü ve büyüyen Türkiye için bu anayasa değişikliğinin geçmesi lazım. Ülkemizin, siyasî, ekonomik ve istikrarının için evet dememiz lazım, dedi.

Bu yazı toplam 1173 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR