Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Enerjide 7 bin istihdam müjdesi
06 Ekim 2016 Perşembe Saat 17:31
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak çağrı merkezi açılışında konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak çağrı merkezi açılışında konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Elektrik sistem noktasında altyapıya yönelik çalışmalar var. Mayıs ayında Trabzon'da 21 dağıtım bölgemizin temsilcileriyle paylaşımlarda bulunduk. Net bir fotoğraf çektik. Belirlenen çözüm kriterleri neler? Avrupa Mükemmelik Kalite Ödülleri'nden başlayarak vatandaşımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalar başlattık. 21 bölgenin yöneticileri süreçle ilgili olumlu geri dönüşte bulundu.

Sürecin en önemli adımlardan biri iletişim noktasında vatandaşın şikayeti kısmına müdahale ettik. Sıkıntı olabilir, eksik olabilir tamam ama siz dakikalarca telefonun bir ucunda insanımızı bekletiyorsanız müşteri memnuniyetinden bahsedemeyiz. Çağrı merkezi 2 bin küsür, teknik 4-5 gibi olmak üzere Türkiye çapında 7 bin istihdamla 20-30 bin kişiye ulaşacağız. Süreç yıl sonuna kadar tamamlanacak. Müşteri memnuniyeti çerçevesinde önemli adım atmış olacağız.

İletim altyapısı açısından da önemli bir sürece gidiyoruz. Yapacağımız iş çok. Yeni tarifenin belirlendiği, yoğun bir mesai ile işi yönetenlere teşekkür etmek isteriz. Bu çerçevede 2016 tarifesiyle önümüzdeki 5 yıl için planlama takvimleri ortaya koyduk. Talimat verdik, ama talimatla olmuyor. Biri talimat verir, televizyondan konuşur, talimat verdim der. Aşağıdaki bürokrat arkadaşlar gülmeye başlıyor. Talimat vermekle kalmayıp, takip sürecini başlatacağız.

Enerji yatırımlarımızda her yıl yüzde 4-5 büyüme yakalıyoruz.

Sektörde düzenleyici, denetleyici ve takip edici bir rolümüz var.

Elektriğin iletim ve üretim aşamasında da önemli değişiklikler oluyor.

Yerli kömür ve güneş enerjisi ihalesini yeni yılla birlikte yapacağız.

kaynak: Milat Gazetesi

Bu yazı toplam 1100 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR