Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Viranşehir Darbeye Dur Dedi
07 Ağustos 2016 Pazar Saat 21:15
Viranşehir Darbeye dur dedi.

Viranşehir’de 15 Temmuz günü yaşanan Askeri Darbe girişimi sonrası Viranşehir Derneği, meydanlara akın ederek Darbeye “ DUR ” dedi.

Darbe girişiminin başladığı andan itibaren İlçe meydanında Dernek üyeleri ile birlikte Darbe’ye karşı olduklarını gösteren Viranşehir Derneği yetkilileri, yaşanan menfur olay sonrası kenetlenerek, Ülkenin birlik ve beraberliğinin demokrasi ile sürdürülebileceğini gösterdi.

Yaşanan üzücü olayın ardından ilçe meydanında nöbet tutan Viranşehir Derneği yetkililerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir İlçe koordinatörü Aladdin Milli ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri eşlik etti.

Ülkenin uzun yıllar DARBE sonrasında ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş,“ Bu olayın tekrarlanmaması için bizler halk olarak meydanlardayız. Darbeye Hayır diyoruz ” Diye konuştu.

Dernek üyeleri ile birlikte sabaha kadar nöbet tuttuklarını dile getiren Karadaş, “ Darbenin gerek ülkemize, gerekse de hiç kimseye fayda getirmeyeceğini herkes biliyor. Bundan dolayı gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizlerde Viranşehir’de kardeşlerimiz ile birlikte ülkemizi bölmeye çalışan çapulculara karşı ayaktayız. Darbe değil Demokrasi kazanacak ” şeklinde konuştu.

*viransehirinsesi.com

Bu yazı toplam 1335 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR