Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Siyaset
Akyürek Yemin Töreninde
18 Kasım 2015 Çarşamba Saat 16:28
TBMM'de 25. Dönem başladı. Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreni gece saatlerine kadar devam etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yeni milletvekillerinin yemin töreni 9 saat 15 dakika sürdü.Viranşehir Bölgesinden seçilen Mehmet Akyürek Şanlıurfa Milletvekilleri içerisinde yemin etmek için kürsüye ilk gelen vekil oldu.

MECLİS'TE NELER YAŞANDI?

Milletvekili sıralarının üzerine kırmızı ve beyaz güllerden oluşan birer demet çiçek konuldu. Milletvekilleri, birleşim öncesinde birbirlerini tebrik ederek ayaküstü sohbet etti.

Töreni, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, aralarında ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'in de olduğu yabancı misyon şefleri, eski bakan ve milletvekilleri, bürokratlar izledi.

Salona ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, son olarak da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Bahçeli, yemin törenini baştan sona izledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birleşim açılırken kendisine ayrılan locada yerini aldı. AK Parti milletvekilleri, bakanlar ve dinleyiciler, Erdoğan'ı ayakta alkışlarken muhalefet partilerinin yerlerinden kalkmadığı ve alkışlamadığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin sırası Ankara milletvekillerine geldiğinde Atatürk için yapılan saygı duruşunun ardından Genel Kurul'dan ayrıldı. Erdoğan'ı, Meclis'e geliş ve gidişinde ikinci en yaşlı üye sıfatıyla karşılayan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, locada da kendisine eşlik etti.

Bu yazı toplam 1782 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR