AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, kent merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede bulunan bölgedeki parkın açılışında yaptığı konuşmada, hükumetin her alanda ülkedeki yatırımlarını artırdığını söyledi.

Daha önce sadece batı illerinde milli parkların bulunduğuna dikkati çeken Nebati, AK Parti iktidarı ile söz konusu parkların özellikle doğu ve güneydoğu illerinde yaygınlaştırıldığını vurguladı.

Nebati, parkın çok sayıda endemik bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yaptığını belirterek, önemli bir tesisi daha hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

Güneydoğu'daki yatırımlara ağırlık verdiklerini aktaran Nebati, “Milli parkların sayısı bizim hükumetimiz döneminde 265'e ulaştı. Türkiye'nin her tarafında gerek hayvan popülasyonu gerekse de endemik bitkilerin korunmasına katkı sunan milli park sayıları hızla artırılıyor. Bölgede görülmesi gereken çok sayıda doğal güzellik var, herkesin buraları görebilmesini arzuluyoruz” dedi.

Bisiklet yarışı yaptılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kaybedenin kentteki bir mahalleye parke taşı döşetmesi karşılığında bisiklet yarışı gerçekleştirdi.

Eşofman ile spor ayakkabı giyen ve bisiklet kaskı takan Nebati ile Güvenç, kendileri için özel hazırlanan bisiklete Tek Tek Milli Parkı'nda bindi.

Vatandaşların sevgi gösterileriyle uğurlanan Nebati ile Güvenç, parkın girişindeki start çizgisinden yarışa başladı. Nebati ve Güvenç, yaklaşık bir kilometre pedal çevirdikten sonra turu tamamladı.

Yaklaşık 50 metre farkla yarışı birinci bitiren Nebati, gazetecilere yaptığı açıklamada, park yakınlarındaki Yanık Mahallesi'nin yol ihtiyacı olduğunu öğrendiklerini ve Güvenç ile mahalleye parke taşı döşeme karşılığında iddiaya girdiklerini söyledi.

Kendisinin de bisikleti olduğunu ifade eden Nebati, siyaset ve çalışmaları nedeniyle binmeye pek fırsat bulamadığını belirtti.

Nebati, AK Parti mensupları arasında sadece hizmet yarışı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bu tatlı yarışın sonunda buraya bir şey yapılması gerekiyordu. Şanlıurfa'da da gördüğüm kadarıyla parke taşı, yol ve taziye evleri gibi talepler var. Başkanımızla 10 bin metrekare parke taşı döşenmesi için iddialaştık. Ama başkanların her zaman eli geniştir, Büyükşehir Belediye Başkanımız orada ne kadar ihtiyaç varsa tamamlamak üzere söz verdi. AK Parti'de bakanlar, başkanlar, belediyeler arasındaki yarış, millete hizmet yarışıdır. Biz de bunu bizzat bugün yaşadık.” 

kaynak:

http://www.nureddinnebati.com/guneydogunun-ilk-milli-parki-acildi/