Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Siyaset
Elektrik Sorunu Çözüldü
29 Nisan 2015 Çarşamba Saat 22:55
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Dr. Nureddin Nebati, Elektrik sorunu çözümü için hükümetçe ciddi adımlar attıklarını söyledi.

Nebati, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Güneydoğu'da elektrikle ilgili sıkıntıların giderilmesi için hükümet olarak gerekli çalışmaları yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

Bu yıl özellikle bahar yağışlarının bölgede etkili olduğunu ifade eden Nebati, bundan dolayı sulama için bölge çiftçisinin fazla elektrik ihtiyacı duymadığını aktardı.

Nebati, sulama birlikleriyle anlaşma sağladıklarını duyurarak, şöyle devam etti:

“Borcundan dolayı enerjisi kesik olan sulama birliklerinin enerjisi verilmeye başlandı. Birlikler daha önce belirlenen peşinatları taahhüt ettikleri süre içerisinde gerçekleştirecektir. Kendilerinden taahhüt sürelerine riayet etmelerini istiyoruz, buna uyacaklarını da beyan ettiler. Birlik üyeleri özellikle gece saatlerinde sulama yapmaya özen göstermelidir. Gece saatlerinde elektrik kullanılırsa hem kesintinin önüne geçilmiş olur hem de sulamada verimliliği en üst düzeye çekmiş olurlar zaten gece buharlaşma da en az seviyeye iniyor. Su israfını önlemek için yağmurlama ve damlama sistemine geçilmesi için hibe ve destek miktarlarının artırılması yönünde hükümet nezdinde gerekli çalışmalar yapılacaktır.”

Çiftçilerin üretime katkı sağlayabilmek için çabalarını sürdüreceğine inandığını anlatan Nebati, herkesin emeğinin karşılığını bulmasını istediklerini dile getirdi.

Çiftçilere bereketli bir hasat dönemi geçirmelerini dileyen Nebati, zaman içerisinde yaşanan elektrikle ilgili sorunun tamamen çözülmesine ilişkin de gayretlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Bu yazı toplam 1556 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR