Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Viranşehirde Kitap Fuarı
27 Nisan 2015 Pazartesi Saat 00:08
Viranşehir'de yaklaşık 25 yayın evinin katılımı ile kitap fuarı başladı.

Viranşehir ilçesinde kitap fuarının açılışı yapıldı. Viranşehir Belediyesi Med Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan fuara Viranşehir Belediye Eş Başkanı Filiz Yılmaz ve Emrullah Cin, HDP İlçe Eş Başkanı Tamer Şenbayram ve Ayşe Sürücü, HDP Urfa Milletvekili Adayı Serhat Dicle Yüksel ve çok sayıda yurttaş katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuklar yaklaşık 10 bin kitabın sergilendiği fuarı gezdiler.

Açılışta konuşan Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, böylesi bir fuara ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Cin : "Mutluyuz, bugün burada, Kürt ve Türk Kültürü ve sanatının ve yeni yazılan tarihi ve felsefi kitaplar, bir festival havasında okurlarını bekliyorlar. Buna eminim ki bundan sonra Viranşehir'de kitap çeşitleri Viranşehir'de daha da artacak. Bu da okur sayısının daha da artmasını sağlayacak ve ilçemize gelen yazarlarda da artış olmasına vesile olacak. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin ilçemizde daha da çok olmasını istiyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Tarihimizi bilmemiz ve geleceğimize daha emin adımlarla yürümemiz için okumak şarttır." Dedi.


Viranşehir'de açılan kitap fuarı 12 mayıs tarihine kadar sürecek. Yaklaşık 25 yayın evinin katıldığı fuarda 10 binden fazla kitap sergileniyor. Fuara yazarlar da katılıp imza günleri düzenleyecekler.

Bu yazı toplam 2072 defa okundu.
MUHİTTİN BOZAN
FUAR ORGANİZASYONU
Fuarı organize eden Viranşehirde bir ilki gerçekleştiren Ekin Yayıncılık yok sayılarak yapılan haberi etik bulmuyorum
01 Mayıs 2015 Cuma Saat 23:40
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR