Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
TKDK'dan Yatırımcıya Destek
20 Nisan 2015 Pazartesi Saat 01:03
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 14'üncü proje başvuru çağrı ilanına çıktı.


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM, yaptığı açıklamada:  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 17 Nisan 2015 tarihinde 121.000.000 Euro`luk IPARD fonunu kullandırmak için On Dördüncü Proje Başvuru çağrı İlanına çıktığını söyledi.

Dr. YETİM, “ İlimizde sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kapasite oluşturmayı hedefleyen IPARD programı, işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda yatırım yapmayı düşünen ve proje hazırlamak isteyen yatırımcılar, Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması kapsamında hazırlanan projelere yatırımın tamamlanması halinde yüzde 50-65 oranlarında hibe desteği   sağlanacaktır” dedi.

İlgili sektördeki girişimcileri Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet eden Dr. YETİM, Proje hazırlığı ve desteklenecek yatırımlar konusunda başvuru sahiplerinin İl Koordinatörlüğümüz yardım masasından, 444 85 35 iletişim hattından veya www.tkdk.gov.tr internet sitesinden yardım alabileceklerini ifade etti.

Dr. YETİM, Proje başvurularının 11 Mayıs 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlanacağını, başvuruların son teslim tarihinin de 05 Haziran 2015, saat 23.00 olduğunu belirtti.

Bu yazı toplam 1569 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR