Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Siyaset
Nebati İlk Sırada
09 Nisan 2015 Perşembe Saat 12:42
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Nurettin Nebati 7 Haziran Milletvekilliği Seçimleri Listesinde Şanlıurfa'dan 1. Sıradan listeye girdi.


Daha önce Ak Parti Kulislerinden öğrenilen bilgilere göre AK Parti’de Genel Merkezi, “Ağır abi” diye tabir edilen bazı isimleri başka illere gönderme kararı almıştı. Adayların büyükşehirlerde yoğunlaştığı AK Parti’de, teşkilatta ‘ağır abi’ olarak tabir edilen bazı isimler, seçim bölgelerinden farklı şehirlerden aday olacak diye bilgiler alıyorduk. Urfa'ya da Numan Kurtulmuş mu,Yalçın Akdoğan derken genel merkez son dakika sürpriziyle Genel Başkan yardımcısı Dr. Nurettin Nebati'yi Urfa'da birinci sıradan gösterdi. 

Bu durum Siyasi analiz yapan uzmanlarca Ak Parti ile HDP arasında strateji savaşlarının bir sonucu olarak gösteriliyor. Nitekim daha önce Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimlerinde Urfalı olmayan bir aday üzerinde karar kıldığında HDP ve adayı Osman Baydemir bunu seçim malzemesi olarak kullanmış ve oy oranını yüzde on oranında artırmıştı.

Dr. Nurettin Nebati'nin Urfalı ve Viranşehirli olması  HDP ye karşı özellikle Viranşehir'de Ak Parti'nin bir başarı sağlaması bekleniyor.

Bu yazı toplam 1498 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR