Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
Viranşehir Çadırkent’te görev yapan öğretmenlere eğitim semineri verildi
29 Mayıs 2014 Perşembe Saat 11:44
Çadırkent eğitim koordinatörü Mehmet Yaman ise öğretmenlerin hem bilgilendirilmesi hem de moral ve motivasyonlarının artırılmasından dolayı programın çok faydalı olduğunu dile getirerek, UNICEF

MEB, AFAD ve UNİCEF işbirliğiyle Viranşehir Çadırkent’te bulunan sınıflarda Suriyeli çocuklara eğitim veren Suriyeli Eğiticilere Eğitim semineri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Suriye Bürosu Uzmanı Selman Işık, UNİCEF yetkilileri ve AFAD işbirliği ile Viranşehir Çadırkentte eğitim veren 74 Suriyeli eğitimciye Çadırkent konferans çadırında eğitim semineri verildi.

Savaşın çocuklar üzerinde etkisi ve savaştan etkilenen çocuklarla ilgilenmek, İnteraktif sınıf yöntemi, çocukların katılımı ve çocuklara yönelik etkinlikler, olumsuz koşullarda etkilenen çocuklarla ilgilenme yöntemleri, engelli çocukları eğitimine dâhil etme ve genel değerlendirme gibi konuların ele alındığı seminer sonunda katılımcılara belge verildi.

Soma’da vefat edenler unutulmadı

Seminer hakkında katılımcılara bilgi verildikten sonra Soma’da vefat eden işçilere dua edildi. Yaşanan maden faciasından dolayı çok üzgün olduklarını ifade eden Suriyeli öğretmenler taziyelerini dile getirdi.

MEB Müsteşar yardımcısı Yusuf Büyük ve UNİCEF yetkilisi Ayman Abu-Laban imzalı katılım belgelerini  Suriyeli eğitimcilere takdim eden MEB Suriye Bürosu Uzmanı Selman Işık, programın beklenen hedefe ulaştığını kaydetti. Amaçlarının hem öğretmenlerin motivasyonunu yükseltmek hem de verilen eğitimin kalitesini artırmak olduğunu ifade eden Işık, bu program sayesinde öğretmenlere yansıtıcı öğretmen modeli ve program geliştirme ile ilgili temel kavram ve süreçler verilmiş olduğunu kaydetti.

Çadırkent eğitim koordinatörü Mehmet Yaman ise öğretmenlerin hem bilgilendirilmesi hem de moral ve motivasyonlarının artırılmasından dolayı programın çok faydalı olduğunu dile getirerek, UNICEF ve MEB yetkilerine teşekkür etti.

Seminere katılan öğretmenlerden Samar Heşum aldıkları eğitim sayesinde kendilerini biraz daha geliştirdiklerini ifade etti. Diğer öğretmen arkadaşları adına emeği geçenlere çok teşekkür eden Heşum, seminerden sonra çocuklara daha faydalı olacaklarını söyledi.

Bu yazı toplam 2872 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR