Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Viranşehir'in Aydınlık Yüzü
14 Ağustos 2010 Cumartesi Saat 13:47
Viranşehirlii Yazar Hasan Mutlu'nun 25 yıldır üzerinde çalıştığı ve Dünyanın problem ve çözümlerini ele aldığı kitabı çıktı

VİRANŞEHİR'İN AYDINLIK YÜZÜ

VE  DÜNYA'YA AÇILAN PENCERESİ
Mutlu’nun kitabı ‘Açılım’a ışık tutuyor…

 VİRANŞEHİR (VİRGA),- Viranşehir’li Yazar Hasan Mutlu’nun 25 yıldır üzerinde çalıştığı ve “Dünyanın problem ve çözümlerini” konu edinen “Gezegenimiz ve Biz-Mavi kitap” adlı kitabı yayınlandı. Mutlu, kitabında “Din, ulus devlet ve aile (DUA) üçgeninde” şifresi çözülen dünya toplumunun bir konsept tarafından yeni dünya düzenine yönlendirilmesini konu edindiğini söyledi.

 Viranşehir’de yaşamasına rağmen geleceği bugünle bütünleştiren ve bu kapsamda bilimsel çalışmalara yönelen Mutlu’nun üzerinde yoğunlaştığı yeni dünya düzenini kapsayan “Birleşik dünya”yı konu alan kitabı büyük ilgi gördü. İlçede yaşamını inşaatçılıkla sürdüren, aynı zamanda bilimsel çalışmaları kendine ilke edinen Mutlu’nun ortaya koyduğu eser, yılların birikimini yansıtıyor. İlçede yaşamasına rağmen dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden ve evrensel ilke bazında tüm denklemleri çözmeye çalışan ve planlarını inceleyen Mutlu’nun, çalışma dosyasının ilk cildi Vesta yayınevi tarafından kitap olarak yayınlandı.

Akademik ve politik çevrelerde ilgi ile okunan kitaba olumlu tepkiler geliyor. Kitap başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, başbakan, bakanlar, politikacılar, üniversiteler, akademik çevre ve yazarlara postalandı.

Dünyamızın da içinde yer aldığı evrensel ilke ve plana dair bugüne kadar yazılan eserler arasında farklı bir bakış açısı ve alternatif çözüm sunan kitabın kapağında, “M&Güneşin Evrensel ve Tarihi Yol Haritası” başlığı dikkat çekiyor.  Kitabın yazarı Hasan Mutlu, gençlik yıllarından beri bilimsel çalışmalara ilgi duyduğunu ve bu alanda birikimlerini insanlara sunmayı amaç edindiğini söyledi. Mutlu,”kitap tamamıyla insanların gelecek dünyaya dair tercih ve alternatiflerini belirlemelerine yardımcı olmayı amaçladım. Yeni dünya düzenine yönelik uygulamaya geçirilen planlar insanların bilincinin dışında geliştirilmektedir. Dünya toplumları kodlanmıştır. Dünde olduğu gibi bugün çok daha imkansız bir düzende kodlanan dünyanın insan bilincine yansımasını amaç edindim. Güneşli güzel günlerin geleceği tamimiyle insanların bilinç ve iradesine bağlı olacağı kanaatiyle bu çalışmayı hazırladım. Umarım geleceğe yönelik bir damla da olsa katkım olursa bahtiyar olacağım” dedi.

Yazar Hasan Mutlu’nun kaleme aldığı kitapta kısaca şu bilgilere yer veriliyor:

“Yeni dünya devleti tasarımının Birleşik Dünya Planı(BDP) gelişimi. Yeni Dünya Planı’nın kavranması; yalnızca akıl yoluyla kavranabilen gerçeğe doğru değişmeyi gerektirir. “Yeni Dünya Düzeni” tasarısının tanımladığı dünya, klasik dünya politiğinin yaptığından farklı olarak, yeni dünya gerçeği akla uygundur. Fakat vizyonize edilemez. Klasik dünya politiğinden ayrıldığı bir başka yön, “KAOS’tan DÜZENE_ TÜM ÇAĞLARIN DÜZENİ_ÇOK ULUSLULUKTAN BİRLİĞE” şeklinde belirtilebilir. Yer yüzü tanrıları zar atmaktadır.

 

Bu yazı toplam 4438 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR