Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Güncel
TYB Urfa Şubesinden İdam Kararına Tepki
25 Mart 2014 Salı Saat 18:13
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi, Mısır mahkemelerinin 20 dakika içinde 529 kişi için idam cezasını vermesini kınadı.Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesinden yapılan açıklamada Mısır mahkemelerinin 20 dakika içinde 529 kişi için  idam cezasını vermesini kınarken, bu desteğin batılı ülkelerden aldığı belirtildi.  

 
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesinden yapılan yazılı açıklamada ''Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi, Mısır’da darbeyle gelen yönetimin çoğunluğu Müslüman Kardeşlerden olan 529kişiye yönelik verdiği idam kararlarını kınıyoruz. Bu kararları meşru olmayan Mısır yönetimi tek başına almamıştır, İsrail ve Batı’nın, özellikle ABD’nin desteğiyle almıştır. 
Ülkemizde twitter üzerinde hak ve hürriyet havariliğine soyunan Batı, bir insanın en temel hürriyeti olan yaşama özgürlüğü elinden alınacak sesini çıkaramıyor. Mısır’da idama mahkum edilen insanlar, meşru bir hükümetin darbeciler tarafından cebren ve hileyle görevden uzaklaştırılmasına karşı sadece demokratik hakları olan barışçıl gösteriler düzenliyor. Batı ve ABD,demokrasinin tarafını tutması gerekirken darbecilerin tarafını tutuyor. Türkiye Yazarlar Birliği Camiası olarak Batının bu iki yüzlüğünü kınıyor, hak ve adelet ve hukukun herkese ve her zaman lazım olduğunu bildirmek istiyoruz. Tarafımız, kişilerin temel hak, ve hürriyetlerinin tarafıdır. '' ifadelerine yer verildi. 
Bu yazı toplam 1979 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR