Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Güncel
VEKİL GÖK'TEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
03 Aralık 2013 Salı Saat 09:50


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim GÖK, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, hep birlikte engelsiz bir Türkiye için çalıştıklarının altını çizerek, engelliler konusunda toplumsal duyarlılığın artırılmasının önemine dikkat çekti.

Gök, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak, istihdamına katkıda bulunmak öncelikli görevlerimizdendir. Bu görevimizi yerine getirirken en büyük desteğimiz, milli ve manevi değerlerine bağlı, dayanışma duygusuna sahip bir toplumun varlığıdır. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, yaşamlarını daha iyi şartlarda ve başkalarına muhtaç olmadan sürdürmelerini sağlamak ve daha güzel yarınlar sunmak adına bugüne kadar yapılan iyileştirme çalışmaları, bundan sonrada artarak devam edecektir. AK Parti  hükümetleri olarak, Engellilerimiz için kamu hizmetlerimizi, şehirlerin, kamu binalarının, kamuya açık yerlerin ve toplu taşıma araçlarının uygun hale getirerek onların yaşamlarını kolaylaştırırken, diğer yandan tüm engellilerin eğitimi ve çalışabilir durumda olanların istihdamını toplumda yaşayabilir bir birey olarak yaşamalarını sağlıyoruz. Engeliler için bakım modelleri ile kuruluş ve hizmetleri yaygınlaştırıyoruz Bu duygu ve düşünceler ile bütün engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü’ içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Bu yazı toplam 2047 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR