Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Kültür-Sanat
Vekil Gökten İstiklal Madalyası Teklifi
25 Haziran 2013 Salı Saat 18:10
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Dr. Abdülkerim Gök:-"Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası Verilmesi İçin Kanun Teklifi Verdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesi için kanun teklifi verdiklerini söyledi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in başkanlığında toplandı. Gündemdışı söz alan MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, AK Parti iktidarından önce önemli bir sanayi merkezi konumunda olan Sakarya'nın, kirli sanayicilerin tacizine maruz kalan bir il haline geldiğini iddia etti.

Kutluata, Sakarya'da 2-B konusunda yaşanan sorunlar bulunduğunu dile getirerek, kamu kuruluşları tarafından tapular vatandaşa verilmeden bu alanlara el konulduğunu savundu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, gündemdışı konuşmasında, Şanlıurfa'nın "şanlı" unvanının Meclis tarafından 1984 tarihinde bir hakkı teslim etmek adına verildiğini ifade etti.

Gök, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ın İstiklal Madalyası da aldığını hatırlatarak, "Bir kanun teklifi verdik. Şanlıurfa hak ettiği İstiklal Madalyası'nı almış birkaç ilden olur diye düşünüyoruz" dedi.

AA.


sanliurfa millet vekili mecliste www.sanliurfa.com

Bu yazı toplam 2834 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR