Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
Güneydoğulu ilk çocuk yazar Viranşehirli
16 Mayıs 2013 Perşembe Saat 23:56
Şanlıurfa/ Viranşehir Mustafa Kemal ilkokulunda 4.sınıf öğrencisi Sueda Yıldızdaş Ceylan’ın Cesareti adlı bir hikaye kitabı yazdı.

Şanlıurfa/ Viranşehir Mustafa Kemal ilkokulunda 4.sınıf öğrencisi  Sueda Yıldızdaş Ceylan’ın Cesareti adlı bir hikaye kitabı yazdı. Birinci baskısı 300 adet basılan hikaye kitabı okulda öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen imza gününde büyük bir ilgi gördü. Hikaye kitabında yaklaşık 20 tane hikaye olup yaklaşık olarak bir yıl içinde yazıldı.Çocuk yazar Sueda Yıldızdaş hikayelerini gözlemlerine ve tecrubelerine dayanarak yazdığını söyledi.Sueda Yıldızdaş özellikle hikaye yazma sürecinde sınıf öğretmeni M.Ali Basık’tan destek gördüğünü belirterek,öğretmenine teşekkür etti.Yazma sürecinde büyük bir heyacan ve korku yaşadığını söyleyen küçük yazar Sueda Yıldızdaş, öğretmeni M.Ali Basık’ın desteğiyle kitabın yayınlandığını belirtti. Küçük yazar bu kitaptan sonra,yeni bir kitap yazmaya başladığını söyledi.

 İmza gününde Sueda’yı okul müdür yardımcıları Bektaş Direk,Ahmet Direk ve okul müdürü Halil Topkan yalnız bırakmadı. Okul Müdürü Halil Topkan ise çocuk yazar Sueda Yıldızdaş’ı ve sınıf öğretmeni M.Ali Basık’ı tebrik ederek böyle bir çalışmanın gurur verici olduğunu söyledi.Okul müdür yardımcısı Bektaş Direk ise Sueda’nın anlamlı ve özgün bir çalışmaya imza attığını belirtti.İmza gününde bulunan sınıf Öğretmeni Lütfü Üstüner ise böyle çalışmalar sayesinde toplumun kısa sürede kalkınacağını belirtti.

    Sınıf öğretmeni eğitimci yazar M.Ali Basık ise Sueda’nın kendisi küçük ama yüreği büyük bir yazar olduğunu söyleyerek,öğrencisinin küçük yaşta böyle bir çalışmaya imza attığı için mutlu olduğunu ve bu hikayenin  doğu ve güneydoğu’da bir ilk olduğunu söyledi.Yazar Basık bu çalışmanın diğer öğrenciler için de örnek teşkil edeceğini belirterek çocuk yazar sayısının artacağını ve böylelikle toplumda kitap okuma ve yazma oranın artacağını söyledi. Basık bu tarz çalışmalar sayesinde toplumda bir kültürel sürkülasyon olacağını ve toplumda eğitim bilincinin yükseleceğini belirtti.

Bu yazı toplam 5365 defa okundu.
Murat Eren
tebrik
minik öğrenciyi ve saygıdeğer öğretmenini tebrik ederim..Bu arada çok değerli Halil Topkan hocamın bulunduğu ve yöneticilik yaptığı eğitim kurumlarında başarının olması gayet doğal..
29 Haziran 2013 Cumartesi Saat 13:51
M.Ali Basık
Başarıların Devamını Diliyorum
Sevgili Sueda seni Kutluyor ve başrılarının devamını diliyorum...
22 Mayıs 2013 Çarşamba Saat 01:05
Hilmi TEKİN
Harikasın Yegenim
Küçük Yazarımızı tebrik eder; Daha büyük başarılar elde etmeni canı gönülden dilerim.
17 Mayıs 2013 Cuma Saat 16:45
Tüm Yorumları Göster(6)
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR