Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
Eğitim Bir Toplandı
20 Şubat 2013 Çarşamba Saat 22:52
Eğitim Bir-Seni II. döneme ilçe yönetimleriyle istişare toplantısı yaparak başladı.

Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi II. döneme ilçe yönetimleriyle istişare toplantısı yaparak başladı.

Haber Merkezi / Yapılan yazılı açıklamaya göre; Sendikada görevi bulunan arkadaşların tatili olmadığını belirten Şube Başkanı İ.Halil Coşkun"Eğitim camiası tatile girse de sendikada görevi bulunan dava arkadaşlarının tatili yoktur. Bizler bu yola çıkarken hizmete talip olmuşuz. Dolayısıyla ne ara tatil ne de yaz tatili bizlere dur durak yoktur. Eğitime ara verilse de eğitim çalışanlarının sorunları ne yazık ki, devam etmektedir. Bu nedenle bizler yorulmadan çalışmaya devam etmeliyiz" dedi.
Sınava dayalı yönetici atamalarına değinen Coşkun şunları söyledi: "Hepinizin malumu yönetmelik gereği ocak-şubat ayları bitmeden sınava dayalı yönetici atama duyurusunun mutlaka yapılması gerekiyor. Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü yönetmelik gereği duyuruya çıkmış ve sonrasında duyuruyu geri çekmişti.
Konu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün duyuruya çıkan illeri aradığı ve yeni yönetmeliğin yayınlanacak olması münasebetiyle duyuruya çıkılmaması noktasında sözlü telkinlerinin olduğu bilgisine ulaştık. Bakanlığımızın bu noktada bariz bir şekilde hatalı olduğu kesindir.
Yönetmelik çıkacaksa hızlandırılsın ve illere sözlü olarak değil yazılı bilgi verilerek iller arasındaki farklı uygulamaların önüne geçilsin. Genel Merkezimizin Milli Eğitim Bakanı ile yaptığı son görüşmede göre yeni yönetmeliğin bu ay sonu gibi çıkacağı ve sınava dayalı atama duyurularının da hemen yapılacağı söylenmiş olsa da ilerde doğabilecek hak kayıplarını önlemek adına okullara dilekçe verilerek cevap alınması lüzmlu görülmektedir. Konu ile ilgili Mevzuat Sekterimiz üyelerimize yardımcı olacaktır.
Coşkun, Eğitim-Bir-Sen'in genel yetkiyi almadan önce zaten eğitim çalışanlarının gözünde yetkili olarak kabul gördüğünü söyledi. Eylül 2012 tarihinden beridir düzenli bir üye girişi frekansı yakalayan Şanlıurfa teşkilatına müteşekkir olduğunu belirten Coşkun; "Bu yıl 5 bin üye hedefiyle yola çıkmıştık. Şu an üye sayımız 4 bin 500. Allah'ın izniyle bu teşkilatın rahatlıkla ulaşabileceği bir hedeften bahsediyoruz."
Konuşmasında Aktif Eğitim Sen'in de feshedilmesine de değinen Coşkun: "Bizim hep kardeş olarak gördüğümüz arkadaşlarımızı ayrı bir sendika kurarken nasıl hayırla uğurladıysak, fesih kararını da aynı şekilde hayırlı olması temennisiyle karşılıyoruz. Bu süreçte aynı kaptan su içen, aynı namazlığa baş koyan birbirinin ihvanı insanları kırdırmaya, kalplerini soğutmaya çalışanların planları tutmamıştı zaten.
Allah'a çok şükür sizler bir taraftan her ay düzenli üye kaydederek büyük camia olmanın haklı gururunu yaşadınız ve yaşattınız. Bir taraftan da, karşılıklı olarak bu kardeşlerimizle birbirinizi anlamaya çalışarak nifak tohumları ekmeye çalışanları mahcup ettiniz." dedi.
"Rehavet bizlere yakışmaz, yorulmak uzağımızdakilerin işi. Biz durmadan çalışmaya devam etmek zorundayız." diyen Coşkun şöyle devam etti: "Bu dönem ulaşmadığımız köy, merkezlerde uğramadığımız okul kalmamalı. İlimiz sınırları içerisinde görev yapan her eğitim çalışanı bizleri görmeli ve ne yapmaya çalıştığımızı anlamalı."
         
Bu yazı toplam 3180 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR