Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
İşte Heyetin Çalışmaları
19 Ocak 2013 Cumartesi Saat 16:01
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek çeşitli temaslar için Viranşehir’e geldi.

 Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek çeşitli temaslar için Viranşehir’e geldi.

            Cuma günü Viranşehir’e gelen Akyürek ilk iş olarak 10 yaşında Ferhat Civan Bakan adında yetim bir çocuğa Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan ile birlikte sünnet ettirip kirvelik yaptı. Kadın kolları başkanı Asiye Bilici’nin girişimi ile sünnet ettirilen küçük Ferhat’a Akyürek tarafından altın takıldı. Usta sünnetçi Ziver Bilen tarafından yapılan sünnete küçük Ferhat’ın ağlamaması dikkat çekti.

            Buradan Hüseyin Polat camisine giden heyet burada Cuma namazını kıldıktan sonra bu caminin taziye, Kuran Kursu ve imam lojmanını hizmete açtılar. Emeği geçen Hüseyin Polat’a ise bir plaket verildi. Ardından Viranşehir Adliye Sarayına giden Akyürek, Kaymakam Kotan ve beraberinde ki heyet burada Viranşehir’de görev yapan Avukatlar ile bir süre görüştü. Bu görüşme esnasında Viranşehir için yapılabilecekler üzerinde tartışıldı. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Avukatlar gelen heyet ile birlikte fotoğraf çektiler.

            Akyürek ve Kaymakam Kotan buradan bazı taziyelere ziyarette bulunduktan sonra Viranşehir’e 30 KM uzaklıkta ki Tiflil köyüne giderek köylülerle buluştu. Okulda öğrenciler ile konuştuktan sonra velilerin gelmesiyle bir süre burada köyün sorunları tartışıldı. Bir vatandaşın 5 dönüm arsa hibe etmesiyle buraya cami ve sağlık ocağı kurulması için çalışma yapılacağı söylendi. Burada Kaymakam Kotan beraberinde getirdiği oyuncakları çocuklara dağıttı. Ardından heyet Eyyup Nebiye geçerek burada ki taziyeye katıldı. Akyürek ve Kaymakam Kotan bugün itibarı ile yapılacak ve DSİ Bölge Müdürünün de katılacağı toplantıya katılacaklar.     19.01.2013 Bizimgazete63

Bu yazı toplam 3416 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
7 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR