Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Eğitim
4.Sınıf Eğitim ve Öğretiminin Önemi
03 Ocak 2013 Perşembe Saat 17:43
Unutmamalıyız ki çocuğun geleceğinin temelleri 4.sınıftaki başarı performansına göre belirlenmektedir.

Eğitim öğretim süreci içerisinde  çocuk psikolojisi açısından ve çocuğun geleceği açısından kırılma noktası olabilecek sınıf 4 .sınıftır.Elbetteki 1,2 ve 3.sınıf eğitimi de ilkokul eğitimi açısından önemlidir.Ancak 4.sınıf eğitimi özellikle öğrencinin geleceğinin temelleri açısından çok önemlidir.Çünkü 4.sınıf müfredatı diğer sınıflardan farkı tamamen akademik bilginin temellerinin atıldığı sınıftır.Çocuk 4.sınıfta hem akademik bilgileri öğrenmek hem de bunu yorumlamak zorundadır.Aynı zamanda da öğrendiği bilgilere uygun test tekniği geliştirmek zorundadır.

                   Çocuklar ilkokul 1,2,3 te ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar ,4.sınfta nasıl bir başarı performansı sergileyecekleri belli değildir.Çünkü 4.sınıf artık tamamen akademik bilginin verildiği bir sınıf olduğu için, 4.sınıf eğitimi çocuklara ağır gelmektedir.Çocukların çoğu 4.sınıfa başlarken kendilerini aniden akademik bilgilerin içerisinde buldukları için savsakladıkları görülmüştür.Bundan dolayı kimi zamanlarda çocuk akademik bilgileri kavrayamadığı için okul fobisi oluşmakta ,okula karşı olumsuz bir tavır geliştirmekte ve arkadaşlarıyla negatif ve problemli bir iletişimin olmasına sebep olmaktadır.

Unutmamalıyız ki çocuğun geleceğinin temelleri 4.sınıftaki başarı performansına göre belirlenmektedir.Çünkü 4.sınfta başarılı olan bir öğrenci büyük bir olasılıkla eğitim ve öğretim hayatının sonuna kadar başarılı olacaktır.Şunu bilmeliyiz ki çocuk hayatında ilkez 4.sınıfta ağır müfredat konularıyla karşılaşmaktadır.Bundan dolayı çocuk 4.sınıfa başlarken dikkatli olmalı ve çocuğun eğitim ve öğretim sürecini yakından takip etmeliyiz.

Bundan dolayı çocuğumuzu 4.sınıf eğitim ve öğretimini başarıyla gerçekleştirmesi için acaba neler yapmalıyız?

1)Veli toplantılaarına kesinlikle katılmalı ve çocuğumuzun öğretmeniyle sıkı bir diyalog içerisinde olmalıyız.

2)Çocuğumuzun günlük olarak öğrendiklerini onunla beraber tekrar etmeli ve okula giderken yeni öğreneceği konulara hazırlıklı gitmesini sağlamalıyız.

3) 4.sınıf konuları ağır olduğu için çocuğumuza bir ders programı hazırlamalı ve uygun bir çalışma ortamı hazırlamalıyız.

4) Çocuğumuzla birlikte test çözmeli ve yapamadığı soruları birlikte çözmeliyiz.

5)En önemlisi de çocuğumuzla birlikte günde mutlaka  bir saat kitap  okumalıyız.Eğer çocuk günde  bir saat kitap okursa hem yorum gücü gelişecek hem de ders konularını daha iyi anlayacaktır. Böylelikle test sorularını daha iyi çözecektir.Kaynek:Türtkçe ve edebiyat.com

Bu yazı toplam 3128 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
8 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR