Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eyyüp Seyrek
virga@hotmail.com
DİLOP ETME, LOĞLAMAYI İSTEMİYORUZ?
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 22:30

“Ah senin bu sevginden olmamış olsaydı?

 Belki de bu yaşantıyı paylaşamazdım?

 Nedir bu kadar acı tutkun?

 Seni hala anlayamadım?”

Bu dörtlüğü kaleme alırken, sevda Treni ile Viranşehir’in caddelerini, sokaklarını dolaşıyordum. Dün gezilmesi oldukça zor Sokaklarımızda, caddelerimizde, bugün gezmek kadar kolay bir şey yoktur. Bir Seçim arifesi içerisindeyiz. Viranşehir’de oylar ister istemez ayrı ayrı cadde ve sokaklara dağılacak. !6 Mahallede, 132 köyde seçmen 18’si siyasi parti, 10’u bağımsız olmak üzere 28 alana oy kullanacak.

AK Parti, DP, CHP, EMEP MP, LBD, SP, Hak ve Eşitlik Partisi, HAS PARTİ, MHP, ÖDP, YP,DYP,HAK-PAR, TKP, MMP,BBP, DSP ve 10 bağımsızlar. Yani 12 Haziran 2011 günü  dağıtımına başlanacak olan Aşure’den herkes  hissesine düşeni alacak. Kiminin tabağına kepçeden fazla, kimine isabet, derken Viranşehir’de 80 bin civarında oylardan herkes ve her parti HURCU’nun alabileceği kapasiteden yararlanacak. Hep sorar dururlar bizden “ Bu Parti  kaç oy alır?” yada “şu Bağımsız kaç oy alır?” Konuşmak ve yorum yapmak kadar zor bir şey yoktur. Aşağı yukarı hangi siyasi partinin oy alacağını hemen hemen biliyorum.

Geçmiş yıllarda da yaptığım tahminlerin %98’i isabetli oldu. 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinden 4 Viranşehir’li Milletvekili adayı bekliyordum. Bu tahminim %50 oranında gerçekleşti ki; yanılmadığıma da inanıyorum. Şanlıurfa’dan 2, İzmir’den Fevzi Bayram, İstanbul’dan Nurettin Nebati. İzmir adayımız son anda İktidar Partisinin listesinden çıkarıldı.

Bu Bir kayıptı. Şanlıurfa’dan Cevahir asuman Yazmacı o da Fevzi Bayram gibi ismi rafa kaldırıldı. Derken sonuçta yanılgım yok, Ama Raflara kaldırma düşüncesi daha fazla hakim oldu. Arkadaşım Av. Ve İlahiyatçı Nezir Nebati İstanbul’dan Viranşehir’e geldi. Evine uğramadan önce beni ziyaret etti. Bir Müddet sohbet ettik. Ardından Av. Mustafa Kuran ile telefonlaştım ve Viranşehir’e Dernek başkanımız Necati Erol ile geleceklerini açıkladı. Viranşehir Caddelerinde dolaşırken Felek Taylan, Suphi Pırpır, derken İstanbul’dan kefle kefle gelen Viranşehirlilerle karşılaştım.

Ne yazık ki çalışmak üzere kentimizden de KEFLE KEFLE tarım alanında çalışmak üzere gidenler başladı. 12 haziran öncesine  dek 15 bin insanımız yani nereden bakarsınızsa bakın 10 bin seçmenimiz kentimizden ayrılacak. Bu bizler için bir kayıptır. AK Parti’den 4 sırada bulunan adayımız Sayın Mehmet Akyürek Politikaya yeni atandı. Yaşanacak sıkıntılardan haberi yok. Bir kez uyardık ama zannederim sedamız bir yerlere ulaşmadı. Kentte iki partinin varlığından söz ettik.

AK Parti-BDP Şu anda iki parti skorları 1-1 berabere. Maç halen ortada. Hakem durmadan  saatine bakıyor. Maçın bitimine şu andaki dakika ile 23 saniye var. İki takım arasında kıyasiye mücadele var. Topa iyi hakim olan kazanacak. Geride kalan 16 Yedek takım sahadan bronz madalyalarla ayrılacak. 10 Bağımsız Milletvekili adaylarından 3’ü garanti gözüyle bakılıyor.

Bir dizi neden 6’sı sahibini bulmuş. Geri kalan 6’sı için çok çelişkili ifadeler kullanılıyor. Önümüz kış. Bu yıl sıcaklar erken bastıracak. Baharı görmeden yaza başladık. Çocuklarımızın nafakası olarak kalan bu 6’dan 3’ü stok ettik. Geriye kalan 3’ü nasıl tanzim edeceğimizi bilemiyoruz. Aslında biliyoruz da Kadim dostum Mehmet Vedat Melik kızmasın diye yazmıyorum.

Dün İbrahim Özyavuz ile telefon konuşması yaptım. Zülfikar İzol’un danışmanı yanıma gelmişti. Sohbet ettik. Av. Z. Fatih Şıhanlıoğlu geç saatlerde  çalışma alanımıza geldi. Sohbetler koyulaştı. TV’de Kılıçdaroğlu  ile meslektaşım Mehmet Ali Brand söyleşide bulunuyordu. Ayrı bir kanalda Rasim Ozan Kütahyalı, derken Kütahya’da deprem haberi duyuldu.

MHP’nin kaset olayları gündeme taşındı, CHP’nin yenileşmesi tartışıldı. Susmayan telefonlarım da bu kadar ince maratonda tuz biber oldu derken son anda telefon açan Ali Kuran deprem haberini anlattı. Şimdi biz Kütahya depreminden  var geçtik.

12 Haziran 2011 Depremine dikkati çekmek istedik. Ama  bunu gören olmadı. İnşallah depremi yaşamayız ama Hoca efendinin İbriği çarpsın ki yer sallanmaya başladı bile…


 

Bu yazı toplam 9647 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR