Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethi Güzelses
fethi_gses@hotmail.com
GENÇLERİ ANLAMALIYIZ
02 Mayıs 2012 Çarşamba Saat 15:19
02/05/2012

 

Öncelikle vefat eden Ahmet Kaynup kardeşimize Yüce Allah’tan Rahmet kederli ailesine sabırlar dilerim.

     Geçen hafta gündeme getirdiğimiz YGS’de ki sıralamamız Viranşehir’de gündeme oturdu. Sonuçlar her açıdan değerlendirildi. Herkes özgür bir şekilde görüşlerini söyledi. Bazıları ise kendi boyunu aşan mesajlar göndererek aklın sıra bizi suçladı. Sanki bu işin sorumlusu bizmişiz gibi.

     Biz eğitim sorunlarımızı medeni çerçevede tartışırken Cumartesi günü elim bir haber ile sarsıldık. Ahmet Kaynup adlı öğrenci kardeşimizin öldüğü haberi hepimizi sarstı. Sebebi ne olursa olsun adeta kahrolduk. Olayın heyecanı ile olay yerine gittiğimizde korkunç manzara ile karşılaştık. Aman Allah’ım pırıl pırıl bir genç kardeşimiz asılı bir şekilde karşımızda duruyor. Sözün bittiği yerdeydik. Gıkımız bile çıkmıyordu. Gözler nemlendi ve Allah’tan sabır dileyip ‘’Ondan Geldik ve Yine Ona Döneceğiz’ cümlesi ağzımızdan döküldü. Ölüm sebebi ne olursa olsun sonuçta bir insan hayatı sona ermişti.

     Pazartesi günü soluğu Gazi lisesinde aldım. 12/C sınıfında eğitim alıyormuş Ahmetimiz. Oradaki arkadaşları ile görüştüm. Kendilerini tek tek dinledim, onlara kendi görüşlerimi anlattım. Rahmetliden bol bol bahsettik. Nasıl bir insandı, ruhsal hali ne alemdeydi, nede olsa o’nu en yakından tanıyan onlardı.

      Çaylarımızı yudumlarken öğrenci kardeşlerimizden dert yakınmalarını dinledik. Sanki ‘Niye bizi duymuyor ve anlamak istemiyorsunuz, bizde bu toplumun bir parçasıyız. Ailelerimizin, yetkililerimizin bizi daha iyi anlamaları için sorunlarımıza çözüm bulmalarını istiyoruz. Burada her sınıf 50’şerli öğrenci sayısı ile eğitim görüyoruz. Sosyal aktivite ve imkanlarımız kısıtlı, yetkililerden mutlaka ilgilenmelerini bekliyoruz. Ailelerimiz bizi okula gönderdikten sonra her şeyin bittiğini sanıyor. Bugün Viranşehir’de kaç aile öğrencisi ile gereği gibi ilgileniyor. Yılda ya bir sefer yada iki sefer okula gelip durumumuzu soruyor oda bir sorun çıktığındandır’dediler.

      Minik yürekleri ile nasılda dobra dobra konuşuyorlar diye hayretler içinde kendilerini dinledim. Niye yalan söyleyeyim onlar adına çok sevindim. Böylesi açık yüreklilikle sorunlarını dile getirmelerine çok sevindim.

      Heyyyy yetkililer duyuyormusunuz? Viranşehir gençliğini, bu konuşan gençler hem de Gazi Lisesinin öğrencileri, Anadolu Liselerinde okuyanlar değil. Sizden ilgi ve alaka bekliyorlar. Sahip çıkmalarını bekliyorlar. Siz hala başınızı kumamı gömeceksiniz yoksa gereğini yapacak mısınız? Bunu hep birlikte göreceğiz.

      Bir çift lafımda İmamlara; Ümmeti Muhammed sizden kendilerini aydınlatmalarını bekliyor, yardım elinizi uzatmanızı bekliyor, ilgi ve alaka bekliyor. Yoksa siz hala bunları duymamazlıktan gelmeye devam mı edeceksiniz? Siz daha iyi bilirsiniz ya bu işin birde ahret tarafı var, bizden hatırlatması. Basın olarak bizde kendimizi sorguluyor üzerimize düşeni yerine getirmeye bütün halkımızın önünde söz veriyoruz. Sorumluluktan kaçmıyoruz, biz göreve hazırız ya siz…Saygılarımla.    

*bizimgazete63.com

Bu yazı toplam 7288 defa okundu.
viransehirfm
süper konu
başarıların devamını dilerm
15 Kasım 2012 Perşembe Saat 13:15
Şu An Sitede
4 Kişi Online
SİTE ANKET
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR